Upravit stránku

Úklid potravinářské provozovny na ploše 350m2, Choceň (okres Ústí nad Orlicí)

V nově rekonstruované potravinářské provozovně v Chocni jsme realizovali komplexní postavební úklid.
Součástí úklidových služeb bylo odstranění zbytků stavebních hmot, úklid stavebního
prachu, mytí oken a dveří, úklid po malování a následná impregnace podlahových ploch.

S ohledem na požadovanou impregnaci podlah zvyšující odolnost povrchů vůči znečištění a snižující náročnost následné pravidelné očisty, bylo nutné provést úklid po rekonstrukci a malování skutečně pečlivě.
Při impregnaci dochází k vytvoření ochranné vrstvy na uklízeném povrchu. Případné zbytky nečistost by tak po provedeném postavebním úklidu zůstaly zaintegrovány do uklízeného povrchu.

V rámci úklidu provozovny jsme realizovali:

  • Mytí nových plastových oken a dveří až do výšky 3m. Zanešení od cihlového prachu bylo vysáto, rámy bylo nutné očistit od zbytků lepidla a následně bylo provedeno umytí oken (použita chemie zn. Cleamen).
  • Mytí obkladů do výšky 2,5m od prachu ze sádrokartonu - provedeno opakované mytí prostředkem zn. Cleamen (na tzn. kyselé bázi) a následné leštění pomocí rozmýváků a stěrek.
  • Mytí dlažby včetně spár v oblasti dveřních zárubní. Dlažba byla ve vybraných místech silně znečištěna voděodolnou červenou barvou. Silné nánosy byly ručně odstraněny pomocí škrabky, spáry byly ručně vyčištěny melaminovou houbou a plocha byla vyčištěna jednokotoučovým podlahovým strojem s melaminovým padem (čistící kotouč).
  • Podlahy byly silně znečištěny skvrnami od voděodolné barvy po malování, spárovací hmotou a stavebním prachem. Na celé ploše bylo provedeno luxování průmyslovým vysavačem Nilfisk Alto Wap Attix. Poté byl použit jednokotoučový stroj s hrubým padem. Použita byla chemie zn. Cleamen 422. Voda z podlahového stroje byla odsávána průmyslovým vysavačem. Celý postup byl 2x opakován. Okraje a lišty byly čištěny ručně (hrubé pady, škrabky, chemie Cleamen).
  • Proveden oplach podlahy vodou a dočištění mopem.
  • Po zaschnutí byla podlaha impregnována chemií Cleamen 127.
  • Na závěr bylo provedeno i extrakční (mokré) čištění sedací soupravy (extraktor Nilfisk AX 14 a chemie Cleamen 131) určené k nastěhování do uklizené provozovny.

 

Výsledek provedeného stavebního úklidu byl celkově velmi zdařilý. Často jsou v případě úklidů prováděných svépomocí patrné známky stavební činnosti (zbytky stavebních hmot, lepidel a barev ve špatně dostupných místech atd.) i několik let po dokončení.
V tomto případě byl objekt předán bez sebemenších známek stavebního prachu, hmot a znečištění barvami.

Kontaktní formulář

  • Pokud uvedete své telefonní číslo, budeme schopni rychleji a lépe zpracovat Váš požadavek.
  • Pokud poptáváte zpracování odhadní ceny úklidu, vyplňte prosím položku LOKALITA nebo údaj o místě úklidu uveďte v popisu požadavku.
  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.