Upravit stránku

Mokré čištění - nejuniverzálnější, nejefektivnější, nejlehčí

Za dlouhou dobu našeho podnikání v oboru jsme vyzkoušeli většinu známých metod čištění koberců. Pro a proti najdete u všech způsobů, jak vyčistit Váš koberec, ale pouze jeden mezi nimi vyniká ve všech ohledech – ano, mluvíme o mokrém čištění koberců.

Rozhodné je třeba zvážit všechny druhy čištění, například suchou cestou, jejíž očividnou výhodou je nízká míra vlhkosti koberce, při které tudíž nemusíte hodiny čekat, než na koberec vstoupíte. Na druhou stranu, nevýhodou je poměrně nízká efektivita. Chcete-li tedy například dokonale vyčistit koberec, po kterém se roky bžně chodí v botách, suchým čištěním nedosáhnete kýženého výsledku, ani kdybyste se rozkrájeli. Na takový případ pomůže jedině mokré čištění.

Tento způsob možná znáte také pod jiným názvem – extrakční čištění. Už dlouhá léta je v naší firmě tento způsob tím nejoblíbenějším na cestě za spokojeností klienta. Proč? Protože je nejefektivnější. Funguje na bázi máčení koberce vodou se speciální chemií, která tlačí špínu na povrch, odkud je odstraněna vakuovým vysavačem. Ze všech metod, které známe, jsme vždy extrakční čištění považovali za nejefektivnější a paradoxně silově nejméně náročné. Nicméně, to vše má svoji cenu.

  • Abyste si mohli vyčistit koberec k jeho původní kráse pomocí extrakčního čištění koberců, je nezbytná jedna věc, a sice logicky - extraktor. Jedná se o poměrně drahou záležitost, pokud stejně jako my, dbáte na kvalitu provedené práce, ale výsledek rozhodně stojí za to.
  • Tato metoda se rozhodně nedoporučuje používat na koberce vlněné či hedvábné, starobylé či jiné křehké koberce.
  • Žádá si jistou dávku kvalifikace. Každý druh koberce je jiný a k vyčištění toho vyšeho může být za potřebí uplně jiná chemie, než k vyčištění koberce vašeh souseda. Z tohoto důvodu je na pováženou, zdali se více nevyplatí využít služeb úklidové firmy a jejich kvalifikovaných pracovníků, než investovat svůj vlastní čas do shánění správné techniky a chemických prostředků bez záruky požadovaného výsledku.