Upravit stránku

Usnadněte si námahu při vánočním úklidu

Vánoční úklid

Léto uteklo jako voda, podzim jsme ani nezaznamenali a už je tady zima a s ní i Vánoce, svátky klidu, míru a generálního úklidu. Děsíte se všech těch úklidových prací, které Vás letos čekají, a máte strach, že je nestihnete? Snad Vám pomůže náš článěk, který Vám poradí jak na to, aby Váš úklid byl efektivní a systematický.

Přijdete do místnosti, kde k úklidu je toho spousta. Čím začít? Začněte mytím oken! Za předpokladu, že chcete svůj vánoční generální úklid uskutečnit opravdu zodpovědně a se vším všudy, doporučujeme začít mytím oken, které je jednou z náročnějších úklidových disciplín a jako takový by měla být umístěna na začátku Vašeho programu, dokud na ni máte energii. S mytím oken jde samozřejmě ruku v ruce praní záclon, ke kterým lze rovnou přidat i povlečení a další textílie, které dlouhodobě zachytávají v domácnosti prach.

Dalším krokem na cestě za čistými Vánocemi je samozřejmě vysávání, stírání prachu, nebo otírání ohmatků na dveřích. Je dobré mít na paměti, že pro dlouhodobě udržitelnou čistotu po těchto činnostech je důležité používat správné nástroje i chemii, kteréVám mohou ulehčit velkou část práce. Ke konci Vaší úklidové mise je třeba vrhnout se na kuchyň, která sama o sobě může být pěkný oříšek, vrhnete-li se i na místa, kde se usazuje nejvíce nečistot, a sice vnitřek pečící i mikrovlnné trouby, nebo digestoře. Další částí kuchyně, která si zaslouží otřít, jsou skříně na nádobí a spotřebiče, na kterých se po roce jistě objevuje spousta ohmatků. Během toho všeho se Vám již může dobrou chvíli odmrazovat lednička, která si též zaslouží vytřít.

Na konec jistě patří úklid koupelny, zrcadel a záchodu, následovaný stíráním podlah v celé domácnosti. Samozřejmě, nikdo Vám neporadí jak udělat Vánoční úklid za pár minut a hravě. Postup se může lišit úklid od úklidu, domácnost od domácnosti, ale jedna rada zůstává stejná: Nenechávejte si generální vánoční úklid pro sebe. Podělte se o něj s manželem nebo dětmi, které budou jistě nadšené, že Vám mohou pomoci. A pokud ne, vždy je tu možnost obrátit se na profesionály v oboru a užít si tak celé Vánoční svátky s nohama nahoře.